Viimati külastasid: Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 02:04


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas see käib
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 26, 2010 19:33 

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2010 19:30
Postitusi: 1
Ma ei tea kas küsin seda õigest kohast, kuid loodan.
Ma päris täpselt ei tea kuidas see agility käib, kuid tahaks teada. Ma tean, et koer peab läbima erinevaid takistusi, kuid ma ei tea mis järjekorras neid tuleb teha, mitu korda, kuidas ma teada saan mis järjekorras, aga kui meelde ei jää? :D Tundun küll väga rumalana, aga noh, küsin siiski. :D Tänud kes vastavad!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas see käib
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 26, 2010 23:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas see käib
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 27, 2010 11:39 
lisaks veel, et kui võistlustel rada õpid, siis on kõik takistused järjekorranumbritega ja koerajuhid õpivad raja numbrite järgi pähe ja takistus tuleb sooritada sellelt poolt, kus on number, muidu on kohe disklahv. Peale õppimist numbrid eemaldatakse (mitte alati küll kõik) ja rajal pead juba lootma ainult iseenda mälule. Aga eks seda räägib sulle ka treener ja soovitaks mitte koduaias ise pusima hakata kui eelnev kogemus puudub, suure tõenäosusega teed karuteene endale ja pärast koera ümberõpetamine on palju vaevarikkam kui kohe õigesti õpetamine. Ei ole see agility nii lihtne nagu peale vaadates tundub, a la "mis seal siis keerulist, näe esimest korda nägi tõket, hüppas hopsti üle ja tunnelist jooksis ka iseenese tarkusest läbi, homme lähme võistlema". Seda õpitakse aastaid, minu cavalier on nt kaks aastat kaks korda nädalas trennis käinud ja alles nüüd me alustame agility kõrgeimas võistlusastmes võistlemist ja ta ei ole mingi mahajäänud õppur, täitsa keskmine. Ka ilma mingite võistlusambitsioonideta agilityt harrastades on oluline esmalt kõik takistused korralikult selgeks õppida, et oma lõbuks joostes kõik oleks siiski koerale ohutu ja ei tekiks olukorda, et liiga noor koer hüppab liiga kõrgeid tõkkeid või koer potsatab poomi otsast maha või jääb liiga uljal kiige õppimisel seda takistust terveks eluks kartma jne jne.


Üles
  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7