Viimati külastasid: Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 01:53


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 11:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Kui olla täpne, siis Winnie on tegelikult minu elus viies koer (enne BC on mul olnud 2 SLK ja 2 dalmat). Koerahull olen ma lapsepõlvest (vaene mu ema, ausõna, tal oli minuga väga raske - kunagi ei teadnud, keda kodus leiad, kui töölt tagasi tuled :D ), SLKi koolitasin ise nii palju, kui palju sain raamatute abil. Esimest dalmat, Bellat, 2 aastat koolitasin kah ise, klikkeri abil (ma avastasin Karen Pryori raamatut 2000.a. ja sain tutvuste kaudu oma esimest klikkerit Lätist), siis, kui Bella oli kaheaastane, üks meie dalmaga sõbrants Moonika soovitas minna Sirje Vetsi SK trenni. Sinna me läksimegi. Ostsime kõigepealt 10-trennilist paketti ning selle paketti lõpus avastasin ennast Bellaga juba võistlemas... :) Sirje tol ajal andis kah agility trenne oma SK-lastele, kutsus ka meid. Nii, et mul õnnestus kah seal betoonpõrandal trenne teha koos Kristina ja Kendžiga. :) Kristina päris ruttu läks Inga trenni, mina hakkasin üksinda asju avastama...


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 11:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Ise jalgratta avastamine nii nagu ta on - enamasti ajaraisk ja vigu tegemine, seega kui me võistlema läksime, ei olnud meil mitte üksi asi perfektne, pluss ilmus, et võistlusnärv, mis meil SK võistlustel on ammu kadunud, AG võistlustel tuli tagasi ja jooksmisel jalad olid nagu vatist tehtud... Õudne... :oops: Väga häid tulemusi ei jõudnudki me saavutada, kui ilmus, et neljaastasel Bellal on luuväik viimasel staadiumil. Nii meie karjäär lõppes, ning perre oli võetud samast kennelist teine dalma - Eks.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 11:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Kui ma poleks Bella pärast nii murtud, poleks ma sellist kutsikavalikut teinud. Tegelikult, ei toimunudki mingit valikut - kuna ma teadsin, et peale Bella surma tühja korterisse tagasi ma ei tule, siis võtsin samast kennelist ainukest kutsikat, kes oli vabaks jäänud. Nii tuli 3,5kuune Eks meie perre. 4-kuusena ta metsas joostes kukkuks kraavi, mille tulemusena oli topeltluumurd vasakul esikäpal ja 3 kuud mitte-sotsialiseerimist. Kui lõpuks kõik metallvärgid oli käpast välja võetud ja koer tohtis väljas liikuda, ilmus, et ta kardab absoluutselt kõige objekte, sh autosid. Nii et paar esimest kuud me jalutasime ainult öösiti, kuna öösiti pole nii palju autosid ja inimesi väljas.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 11:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Ma usun seda, et iga koer saadetakse meile millekski. Nii, see tähendab, et oligi selline saatus mul selle koera abil midagi ühte-teist koertest õppida. Ja õpitud sai kõvasti. Arvan, et mingi muu inimese käes oleks see loom juba ammu magama pandud. Väga raske elada loomaga, kes elada kardab. Spordist rääkimata. Kunagi Elena Dmitrochenko ütles tema kohta, et vaevalt ma kunagi temaga üldse võistelda saan. Nähh, meil läks 2 aastat selle peale, et ta julges kiige peale minna, poomil on ta ebakindel siiapäevani. Slaalom on üks vastikutest takistustest, sest teda raske teha nii, et pulgad ribikesi ei puudutaks... Aga mina otsustasin, et kurasile siis SKd, hakkame SKga tegelema siis, kui Eks on A3s. See minu jonn ja sihukindlus aitas meil saavutada isegi ühe 0-tulemust A2s. Ja siis vana luumurd hakkas ennast tunda andma. Ja siis oli selge, et on aeg uut koera võtta, kuna lonkava koeraga, kes niigi elada kardab, ei saa spordi teha.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 12:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 10:25
Postitusi: 378


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 13:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Noh jah kui mõtted hakkasid uue koera võtmises suunas liikuma, siis esimene küsimus, mida pidi lahendama - on mis tõugu? :D Kõik teavad, et ma alati rääkisin ühe ja sama juttu - mina kunagi borderi ei võta! :P

Nii et pikaajaline armastus oli mul (ja siiapäevani on) hollandi lühikarvaline lambakoer. Nii, et otsus oli tehtud - võtan endale triibulist koera täpiliste asemel! :lol:


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Triibulistega, kahjuks, ei tulnud midagi välja - jällegi ma arvan, SAATUS. Ja ühel ilusas öösel :D istusin ma Venemaa agility foorumis ja järsult mõtlesin: mida ma teen - ükskõik, mis muu, peale BC, tõugu ma ka ei valiks - kõik oleks olnud lihtsalt kompromiss... Oleks raisku läinud veel 8 aastat... Siis hakkasin vaatama, milliseid agilitykutsikaid Venemaal pakutakse... Midagi sellist, mis mulle oleks kohe meeldinud, ei olnud (tõu mõttes). Siis hakkasin edasi otsima, ning lõppkokkuvõttes kogemata (või saatus?) sattusin ma Venemaa bordercolliede omanikke foorumi peale. Kus üheks värskeks teemaks oli "Teine BC pesakond Lätis"!!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Läti kõlas väga hästi (lähedal) ja lootust andev, uurisin teemat, postitustest ei tulnud välja, kas on veel vabu kutsikaid või mitte. Kirjutasin kasvatajale meili, ja saatsin kohe öösel veel mõned meilid oma tuttavatale Lätist, et uurida, kas pesakond on hea? kas kutsikaid on? kas nad on nõus minu eest head sõnad kasvatajale öelda?

Ise ma tahtsin emast korda. Hommikul kasvatajalt tuli vastus, et jah, et üks kutsikas on veel vaba, sinine ja isane. Ma ei saanud aru, mis tähendab "sinine" (hall-pruunikas nimetatakse siniseks), mul oli hommikuks juba täitsa kama, olgu kasvõi kollane ja ruuduline, sobis ka emane. Mul lihtsalt tekkis selline kindlustunne, et see on MINU kutsikas.

Kasvataja andis oma telefoninumbri, ma kohe helistasin, hakkasin talle seletama kes ma selline olen ja milleks ma koera võtan, aga ilmus, et tema tundis mind, sest ta oli mind Eksiga paljudel võistlusel näinud.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Kutsika suhtes ma mind hoiatas, et see on pesakonna kõige aktiivsem kutsikas, kõige rohkem mängib ja kõige rohkem haugub :D Peale Eksit see kõlas nagu muusika mu kõrvadele :lol: Huvitavaks asjaoluks oli nt see, et kasvataja nimeks on ka Sveta; või see, et Winnie sündis samal päeval, kui meie Eksiga olime Riias frisbee seminaril... Saatus? ;)

Kasvataja näitas mulle kutsikat läbi Web-kamera - jaaaah, ma tahan teda ja kohe! Kahjuks, pidi veel mõned nädalat ootama. :)

Spontanne otsus ei pruugi hea olla, seega minuga kaasa kutsika vaatama läks sõbranna Natalja, kelle funktsioon oli selline - juhul, kui ta näeb, et kutsikas ei sobi sportkoeraks, ta võtab mu käest kinni ja viib mind sealt ära, et ma teist "Eksi" ei ostaks :D


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Nataljale meeldis nii kasvataja kui ka pesakond tervikuna, ja eriti talle meeldis Winnie (Natalja, ma usaldan sind igavesti sellistes küsimustes!!). Eks oli mul kah kaasas, loomulikult, ning (saatus?), nii ku me tulime korterisse, hakkasid Eks ja Winnie kohe koos mängima, põhimõtteliselt, ignorrides teisi koeri ja kutsikaid. :D Nii, et koer sobis meid!

Nagu üks vene lastemultifilmikas ütleb - "Kak võ lodku nazovjote, tak ona i poplõvjot" (ehk millist nime ta paadile annate, nii ta pärast ujubki...) :D , Winnie nimeks oli pandud Born to Win, kodus lihtsalt Winnie, agilitys lihtsalt /Wii/ :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Pabistasin ma ikka palju - kas ma saan ikka BCga hakkama? Lugesin tohutult palju kirjandust tõust, aga noh eriti aega lugemiseks ka polnud, sest nii kui Winnie koju saabus, hakkasime sotsialiseemise ja trennidega pihta :D

Mingi moment tekkis otsus pidada virtuaalselt treeningpäevikut - selleks on meie blogi (svetaeks.blogspot.com). Arvan, et nüüd, kui Winnie on saanud 18-kuuseks, ma võin julgelt öelda, et ma ei olegi oma esimest borderit rikkunud :D


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Winnie on tohutult hea koer, kes on sattunud õige inimese kätte :D Ma sain tema nõrkusi kas likvideerida või muuta tema plussideks, ning suunata tema aktiivsust mulle vajalikke kanalitesse :) Tegelikult isane BC saab "täiskasvanuks" mitte vahem kui 2.a. vana olles, nii et meil on veel parimad ajad ees.

Antud hetk ma olen talle kohutavalt tänulik
- selle eest, et ta on kogu aeg minuga koos nii kodus, kui ka tööl;
- selle eest, et tänu talle hakkasin ma jälle fännima sõnakuulelikkusst;
- selle eest, et ma sain agility trennides tegeleda agilityga täismääral
- selle eest, et alles nüüd õppisin ma, kuidas koeri motiveerida, aktiviseerida ja maha rahustada.

Mulle hullult meeldib võistelda (Natalja, tänud, et sa valvad, et ma ei võistleks!), aga motiveerib meid mitte võitlus teistega, vaid meie areng ning see tunne, et KOOS on hea - nii agility rajal, kui ka sõnakuulelikkuse/kuulekuse platsil, nii karjatamas lambaid, kui lihtsalt metsas jalutades.

Kunagi Winnie kasvataja ütles mulle: ära karda, border on nagu platsilin, ta muutub sellisteks, millisena sa tahad teda näha. Olles ise nüüd õnnelik, ma õudsalt tahaks, et minu ümber oleks kah ainult õnnelikud koerteomanikud :D


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2009 17:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Jummel, kuidas selles foorumis saab oma postitustes vigu parandada? :oops:


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 00:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 05, 2009 23:27
Postitusi: 13
Asukoht: Soolu


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 00:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:32
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 11:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Sveta ja Winnie
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 18:08 

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:37
Postitusi: 243
Ja väga huvitav on lugeda, kes ja kuidas meie tegijatest agility juurde sattus :)

_________________
If agility has been easy, they have called it obedience


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7