Agility foorum
http://agilitykoer.ee/foorum/

Tuuli ja nisuterjerid
http://agilitykoer.ee/foorum/viewtopic.php?f=22&t=481
1. leht 1-st

Autor:  Tuuli [ Reede Aug 19, 2011 00:13 ]
Teema pealkiri:  Tuuli ja nisuterjerid

Nüüd oleks paras aeg teha oma sportnisukatele ka tutvustus.
Kes veel ei tea siis 5 aastat tagasi ei teadnud ma midagi (see tähendab ikka mitte midagi) koertest, sest meie peres ega ka suguvõsas-tutvusringkonnas pole kunagi koerainimesi olnud. Harv kohtumine koerelukatega tingis ka minu koertekartuse. Aga siis tuli mõte koer võtta. Muidugi mõista polnud mul plaanis koeraga ei näitustel käia ega ka agilityt teha (loomulikult polnud mul ainugi, mis see üldse olla võiks). Aga siis hakkas vist igav ja pidin kõike proovima. Kõikide harrastuste edetabeli tippu on see agility nüüdseks minu jaoks pürginud.

Nisukaid, keda ma aktiivselt agilityt tegema sunnin on 2.
Glenn on too vanem, noh see kes pööraseid hüppeid teeb :) Temal on käes 5. juubel. Seega selline ilus keskiga hakkab tulema. Oleme mõningaste pingutuste tulemusena jõudnud A2-te ja ei plaanigi sealt edasi liikuda - täitsa mõnus klass on.
Pilt
Glenn on selline, kes peab kõik ilusti ja korrektselt tegema - kiirus on tema väikseim mure - peaasi, et ükski pulk maha ei kukuks :)
Pilt
Selline korralik vanapoiss.
Teine nisukas on Orr, tahaks küll öelda, et 6 kuune aga tegelikult juba 2. aastane ja mõned stardid juba A0-s teinud.
Pilt
Õpime õpime õpime - see kehtib mõlema kohta.
Hetkel näiteks õpime kiike:
Pilt
Orr on selline, kes vastupidiselt Glennile ei tunne mitte mingit sundust midagi korralikult teha - või siis üldse midagi teha. Mitte, et ta flegmaatik oleks, vastupidi, ta on totaalne koleerik :) Aga ta lihtsalt arvab, et ta teab ise kogu aeg mida teha võiks. Teise terjeri sain ka tõelise terjeri iseloomuga. Mulle ikka meeldib :D

Tõufännina natuke üldist juttu ka:
Kes veel ei tea, siis nisuterjerid võivad olla päris mitmekülgsed loomad. Nad võivad edukalt jahti pidada (loomulik ju) aga ka karjatada. Lõunapoolsetes maades pole agility nisukatega nii pop aga seal harrastatakse maastikujookse ja isegi IPO-t. Skandinaavias pole nisuterjer agilityplatsil üldse mitte harv nähtus. Kuna ma olen nisukate ja agility fänn siis üritan nende saavutustel silma peal hoida nii Soomes kui Rootsis. Enamus, kes hakkavad A3-s ikka tõsist konkurentsi pakkuma on aga ikka üle 5 aastased koerad. Niiet küpsemine võtab neil kaua. Ehk siis ma saan veel pikalt oma karvapallikestega joosta!
Glenn ka nüüd 5. aastane ei tea kas nüüd hakkab ka konkurentsi pakkuma :lol:

Autor:  essi [ Reede Aug 19, 2011 10:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Tuuli ja nisuterjerid

Mulle tundub, et Glenn veedab raja läbimisel suurema osa ajast õhus. 8) Oma meeletult pikkade ja kõrgete hüpete ajaks kerib ta oma jalakesed tihedalt vastu kõhtu - nagu lennuk teliku...
Jõudu sulle, terjerist! Ja väga ilusaid pilte oskad sa ka teha - jätka samas vaimus!

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/