Viimati külastasid: Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 16:55


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 07, 2009 12:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143
Alustan endast. Olen Inga ja 2001. aasta sügisest on minu põhitööks koerte ja koeraomanike koolitamine. Algul oli treeningute ampluaa üsna lai, tänasel päeval tegelen vaid agility treeningrühmade, Hoiupaiga kutsikakooli ja hooajaliselt ka spanjelite jahikatsetega. Oli varem kuidas oli, aga peale agility MM-i Helsingis :shock: olen „peast täiesti agility“ ja paranemise märke pole näha, üha hullemaks läheb :D .


Tänud Samuraile pildi eest!
Sohvi on minu esimene agilitykoer, õigemini küll koer, kellel on olnud „au“ olla minu katsejäneseks agility’nduses ja loomkatsed temaga algasid õrnal ajal – siis, kui agility Eestis alles (taas)avastamisjärgus oli. Järgnev jutt sai pikk nagu Eesti agilityajalugu :)
Avastasin vanast märkmikust, et kutsikas Sohvi esimene nö. agilitytreening leidis aset 9. veebruaril 2003. Sohvi oli siis 5-kuune. Nii me siis alguses Anne ja Dixiga koos pusisime Tähetorni angaaris, seal olid TAKO agilitytakistused ja põrandal betoon :( . Talupojamõistus (või olid need Anne Soomest saadud teadmised) ei lubanud betoonil hüpata, pusisime slaalomit, poomi jms. Sohvil õnnestus korra ka poomilt otse betoonile kukkuda, ei maandunud ta kassi kombel jalgadele, vaid kuidagi õnnestus tal otse ribide ja kõhuga vastu põrandat prantsatada ning seal hetk klaasistunud pilgul põrandat põrnitseda. Koer kaenlasse ja Billy kliinikusse, õnneks ei leitud tal mingit ihuhäda, kutsika hingelistest üleelamistest andis tunnistust mitmekuine poomikartus.
Kevadel käisin Anne kutsel koos Anne ja veel kutsikaohtu Dixiga Janita Leinoneni juures Soomes, Janita näitas mitmeid agilityvõtteid oma Cosmoga ette – vauuu!!!
Samal ajal oli pöördumatu agilitypisiku nakkus haaranud ka Sirjet Axyga ning tema leidis Läti koondise treeneri Ilona Rodionova kontakti. Oo neid emotsioone, kui 2003 juunikuus esmakordselt Anne, Sirje, Dixi, Axy ja Sohviga lätlaste agilityplatsi veeres seisime, see oli nagu jõudmine tõotatud maale – ja tõotatud maa oli tihedalt täis pikitud erinevaid agilitytakistusi. Mäherdune südantsoojendav vaatepilt! Suurim tookordne ahhaa-elamus oli teda saada, et agilitys on olemas juhtimine 8)
Peale lätlastelt teadmiste ja inspiratsiooni ammutamist sai Sohvi oma koduõue 4 algelist hüppetõket ja poomi ning slaalomipulgad võis lihtsalt maasse suruda, hiljem lisandusid A-takistus ja kiik ning muu tarvilik kraam. Koduõuetreeningud Ilona Rodionova skeemide järgi võisid alata...
Agility Eestis üleüldse läks siitpeale ainult tõusuteed, sügisel organiseeris Sirje tähetorni angaari vaipkatte, mitmed harrastajad alustasid treeninguid, Ilona ja Sveta Lätist käisid seminare tegemas jne.

Sohvi sai oma esimese ametliku tulemuse agilitys 31.01.04 TAKO esimesel agilityeksamil, kohtunikuks oli Ilona Rodionova. Olid ajad :) : A1 raja läbimiskiiruseks oli kaks-koma-kasüldseveelmidagi m/s ja raja raskusaste tõepoolest vaid kontrollis, kas koer tõkkeid sooridada oskab (paari suunamuutusega rajal muidugi).

Minu ja Sohvi agilitytee on käinud üle kivide ja kändude, täpsemalt küll üle kõrgmäestike ja üüratute kuristike, peaasjalikult Sohvi arg-agressiivse meelelaadi ja keskendumisraskuste tõttu. Ma ei tea tänase päevani starti minnes, millises tujus Sohvi on ja kas ta on kenasti kontaktis ja motiveeritud juba esimesest tõkkest alates või läheb käima alles neljandal-viiendal või hoopis kümnendal tõkkel. Kui tal on hea päev, võib ta joosta väga kiiresti ja täpselt ning neid jookse oleme me täiega nautinud.
Sohvit häirib kohutavalt võõras ümbrus ja teised koerad, see, kas ta suudab kohe algusest kiiresti ja keskendunult joosta, olenebki sellest, kas ta suudab stardihetkeks ümbruse välja lülitada või mitte. Ta ei ole kindlasti mitte koer, kelle jaoks agilitytõke iseenesest on preemia, päris kaua tegi ta agilityt sellepärast, et perenaine tahtis, peale steriliseerimisoppi teeb ta agilityt punase piuksuva palli nimel :D . Sealtmaalt, kui Sohvi hakkas agilityrada läbima omakasu silmas pidades, lõppesid ka tema kontrolljooksud võistluste sekretariaaditelki (noh, et äkki on seal kohvilaud küpsistega või midagi).
Sohvi treeningkaaslased ja võistlustel meie telgis viibijad teavad väga hästi, mida tähendab minu valjuhäälne hoiatus:“Sohvi tuleb boksist välja!“. Siis korjatakse kõik koerad kas sülle või muidu Sohvi haardeulatusest ära. Sohvi ei salli Murit, Dotut ja üldse kõiki terjerilisi, lisaks väljub ta endast vanainglaste, saksa lambakoerte, borderkollide, sheltide peale, lausa hambusse on jäänud ka paar cavalieri :ups: . Tegelikult ei salli ta kedagi peale Tuutu.
Loomulikult ei saa kõiki meie hädasid Sohvi kaela ajada, peab vaatama ka rihma teise otsa.
Oleks mul olnud teda õpetades kõik need teadmised, mis praegu...
Eks see oli üsna algusest peale selge, et Sohviga agility harrastamine ei ole lust ja lillepidu. Kunagi seadsin ma endale eesmärgi, et kui Sohvi jõuab A3 võistlusklassis (mis tundus temaga kättesaamatu sihina), siis võtan ma endale borderkolli. Tänaseks päevaks on Sohvi Eesti Agilitytšempion ja osalenud 2008. MM-l Helsingis, borderkollit pole meil endiselt...

Olen oma kallile hullukesele sügavalt tänulik, et ta minuga selle pika ja käänulise tee läbi on teinud!

Tänaseks on selge, et Sohvi agilitylugu hakkab vaikselt lõppema, pikkadel jalutuskäikudel väsib ta kiiremini ja venitamisel on tunda, kuidas koera liigesed kinni hakkavad jääma. Seega saab edaspidi tema agilitypanuseks tõenäoliselt vaid Tuutu treening- ja jalutuskäigukaaslaseks olek. Sohvi ise on sellise asjadekäiguga kindlasti rahul, peaasi, et punane piiksuga pall trennis kaasas on ;)

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 07, 2009 12:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 10:25
Postitusi: 378
Nautisin lugemist :) Kohe meenusid ka enda esimesed sammud agility's Inga trennis :D
Tervitused Sohvile vanalt semult Kendžilt, kes oli üks koertest, kellega Sohvi ikka mängis peale trenne Tähetornis ;)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 07, 2009 12:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn
Mul on siiralt hea meel, et Sohvil on õnnestunud kasvatada Ingast just selline treener nagu ta on 8) . Tubli, Sohvi! Jätka samas vaimus - sinu mantlipärijast Tuutust on vormumas Väga Vinge AgilitySpanjel!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:22 
Nojah, tegelikult olen ma selle looga ju muidugi tuttav, kuidas siis teisiti :) aga ikkagi olin lõpule jõudmise ajaks juba üsna härdas meeleolus :cry: Ja no näed, eks ole, vaatamata Sohvi kergele hullumeelsusele oled meile ikkagi õpetanud peamiselt, et koer teeb kõike hästi ja hoopis koerajuht on see kes eksib või on hoopis ise natuke hullumeelne :P


Üles
  
 
 Teema pealkiri: Re: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2009 14:59 

Liitunud: Esmaspäev Aug 17, 2009 00:12
Postitusi: 27
Tahtsin veel ära märkida, et kui me 1,5-aastase shoti terjer Muriga aastal 2002 koerakoolituse (ja ka agilityga) alustasime, siis lubas Inga oma mütsi ära süüa, kui Muri ükskord võistlema hakkab. Aga näed, ikka heast treenerist oleneb palju, Muri on praegu üks vanimatest võistluskoertest ;) (müts on muide veel söömata)

Lisaks olid Muri edusammud paljudele teistele shoti terjeri omanikele eeskujuks, et ka oma dekoratiivne, ilma jalgadeta, jäme ja ebaproportsionaalselt suure peaga koduloom sporti suunata. Ilmselt seal on ka üks põhjuseid, miks Eesti hiilgab siiani tohutu arvu "veidrate" agilitytõugudega ja igal võistlusel peab välisriigi kohtunik tõdema, et üht või teist tõugu ei ole ta veel agilityvõistlustel kohanud ;)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Inga ja hulluke Sohvi
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2009 15:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143
Kiidusõnu on alati meeldiv lugeda :oops:
Eks mind on aja jooksul mu enda õpilased hästi kasvatanud :D

Aja jooksul omandatud põhitõed:
1. Kui õpilastele piisavalt kaua sisendada, et koer ei tee kunagi midagi valesti, siis jäävadki nad lõpuks uskuma!
2. Ma ei ütle enam kunagi mitte ühegi koera kohta, et temast küll asja ei saa. Eksju, Piret ;)
3. Ma ei jaga katteta lubadusi mütside, kinnaste jt. riideesemete pintslipistmise kohta.
4. Ma ei eelda, et agilitykoeral peavad ilmtingimata olema jalad :P
5. Jah, ja nagu juba klassikud on öelnud: ära õpi rada liiga kaua, koos koeraga on rajal huvitavam!

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7