Viimati külastasid: Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 13:16


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2010 16:23 

Liitunud: Neljapäev Juul 29, 2010 14:23
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tere, leidsin minagi lõpuks tee agility foorumisse :D Praegu olen üsna tundmatu tüüp agility maailmas niiet teen siis selle tutvustusega väheke algust, et tuntust koguda :)
Alustan päris algusest.
Meil pole peres kunagi olnud perioodi, kus poleks ühtegi koera. Esimene koer, keda mina veel väga selgelt mäletan oli meil krants. Temaga oli mul kohe mingi eriline side. Lasteaias kõik kasvatajad teadsid, et kui värava tagant kostab ulgumist, siis on aeg tuua Liisi rühmast ära, sest Pontu tuli lapse järgi :D Enamasti ta siiski tuli valel ajal ja pärast koera koju viimist pidin ise lasteaeda tagasi minema (kodu oli väga lähedal, sellepärast ka kasvatajad julgesid niimoodi mind lasta).Pärast Pontut oli meil terve rodu Rotweilereid. Nendega tegelesid rohkem vanemad. Käidi näitustel ja paaritati. Siis tuli meile väike Kokkerspanjel Deivi. Tema oli peaaegu minu koer :D Tegin temaga väikestviisi SK-d ja õpetasin "trikke", mis sarnanesid mingil moel agilityga :lol: . Õpetasin talle käsu peale toolile hüppamist ja siis ühelt toolilt teisele ja toolit lauale(see viimane muidugi tõi rohkem kahju kui kasu tulevikus :ups: ) Lõpuks jõudis meile varjupaigast Dobermanni ja mingi "hundi" segu koer. Aasta võis siis olla 2004 ja ise olin u. 15.a. Doora on ta nimi ja siis oli ta väga kiire koer ja ülienergiline. Ma isegi ei mäleta kust ma agilityst kuulsin, aga igatahes hakkasin ma emale pinda käima jutuga, et Dooraga peab minema agilitysse. Tol hetkel saatis ema mu metsa(sõna otseses mõttes), et minge tehke seal oma agilityt. Läksimegi :!:


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2010 16:36 

Liitunud: Neljapäev Juul 29, 2010 14:23
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Lasin tal siis langenud puudel ronida (poom) ja ka nendest üle hüpata (tõke) ja siis leidus metsa all palju vanu auto rehve ja kui neid siis mitu tükki ühte rodusse panna sai midagi tunneli taolist. See oli siis minu esimene kokkupuude nn. agilityga :lol: SIIS ronis ka minu naha vahele see kurikuulus agilitypisik ;)
Aastaid hiljem, kui oma tulevase elukaaslasega korteri otsingul olin ütlesin talle kohe, et mõtelgu hoolikalt, kui ta minuga koos tahab elada, siis teadku, et meile tuleb ka koer võib-olla rohkemgi kui üks! ÕNNEKS ütles ta selle peale, et parem tulgu koer, kui mingi kass ja jänes võib ka tulla :D
Nüüd on siis meie peres kaheksa kuune Basenji Fati (Zahleka Tri My Way) kellega alles hiljuti alustasime Tiina Jürjo käe all agility treeninguid :) Loodetavasti oleme edukad sellel alal (kuigi motivatsiooniga on vähe probleeme :? ) Ja ehk me ei lõpeta nii nagu teised Eesti Basenjid, kes on proovinud seda ala aga on siiski katki jätnud :|
:paw:


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2010 22:35 

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:37
Postitusi: 243
Teretulemast agility maailma! Mul on küll lootust, et Fatist saab Eesti esimene agility basenji, loodus on talle selleks üliväledad jalad kinkinud :) ja eesmärkide seadmisel ei pea te kindlasti mitte tagasihoidlikud olema. Toidu näol ka motivatsioon täiesti olemas, lihtsalt aega kulub pisut kuni lustlikud jooksuringid õnnestub suunata koerajuhi kontrolli all olevateks. Jõudu ja tahtmist!

_________________
If agility has been easy, they have called it obedience


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2010 23:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 18:00
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Tervitus agility basenjile :paw:. Ka basenji ilma agilityta võtab mul alati jalad nõrgaks. Ja mis peamine - metsloomade treenimine on tore!!!

Jõudu!

_________________
What you click is what you get!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2010 10:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 10:25
Postitusi: 378
Tervitus teile :) Oleme juba oma trennide ajal piilunud ühe kena basenjit kõrval platsil :)))
Edu teile agilitys :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 03, 2010 20:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 15:49
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn
Lisaks sellele, et Fati on üks ilusamaid koeri, keda ma tean, on ta ka muljetavaldavalt kiire ja kerge jalaga. Kui ta hakkab takistusi sama kiirelt võtma kui ta "auringe" teeb, siis hoidke alt kõik midikoerad :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2010 13:56 

Liitunud: Esmaspäev Sept 21, 2009 00:10
Postitusi: 13
Asukoht: Estonia, Tallinn
Tervitused Fatile! :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisi ja Fati
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2010 21:54 

Liitunud: Neljapäev Juul 29, 2010 14:23
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Nüüd on siis lisandunud 2 basenjit vb isegi 3 agility armastajate seltskonda :D


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7