Viimati külastasid: Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 20:07


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kutse uuringusse - kliiniliselt terve koeraomanik ja koer
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 14:54 

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 09:30
Postitusi: 9
Lp. koeraomanik

Kutsume Teid vabatahtlikuna osalema teadusuuringus:
MRSA/MRSI (metitsilliiniresistentse Staphylococcus aureus´e, Staphylococcus pseudointermedius´e) levimuse uurimine Eesti kliiniliselt tervetel koertel ja nende omanikel. Soolestiku normaalmikrofloora resistentsuse tase tervetel koertel.

Mis uuring see on?
Tartu Ülikooli (TÜ) ja Eesti Maaülikooli (EMÜ) koostööna käivitub 2012. aastal projekt, mille eesmärgiks on uurida mikroobide antibiootikumiresistensust nii loomadel kui inimestel ning resistentsete mikroobide ülekandemehhanisme inimeste, loomade ja keskkonna vahel. Sellega seoses on plaanis koguda proove bakteriaalseks analüüsiks nii loomadelt, inimestelt kui keskkonnast. Projektis osalemine on vabatahtlik.

Kes kasutab ja kuidas kasutatakse käesoleva uuringu tulemusi?
Uuringu tulemusi kasutavad TÜ ja EMÜ teadlased vastavalt andmekaitse seadusele ning teadusuuringutele esitatavatele nõuetele.
Kogutavad isikuandmed ja nimelised proovide tulemused ei ole kättesaadavad avalikkusele ega kolmandatele isikutele. Inimesega sõlmitakse soovi korral vastav konfidentsiaalsusleping.
Kõiki Teie andmeid käsitletakse konfidentsiaalselt ja kasutatakse ainult teaduslikel eesmärkidel. Dokumentatsioonis, infotöötluses ja publikatsioonides kasutatakse ainult Teie uuringunumbrit.

Mis kasu see uuring toob?
Proovide andmine on vabatahtlik, kuid uuringu läbiviimise seisukohast väga oluline, sest see aitab välja selgitada mikroobide ülekandumist loomalt inimesele ja vastupidi. Proovide võtmine on väga lihtne ja täiesti valutu. Uuringu tulemuste põhjal on loomaomanikul võimalik saada ülevaade, milliste antibiootikumide suhtes on koeral kujunenud resistentsus ning tulemust edaspidistes ravivalikutes arvestada.
Samuti annab see koeraomanikule kindlustunde, et nende tervist ei ohusta loomadelt ülekanduvad bakterid.

Mis uuringul toimub?
Juhul, kui nõustute uuringus osalema, palutakse Teil anda nii enda kui oma koera roojaanalüüs, ninakaabe ja täita küsitlusleht. Nii enda kui koera roojaproov palutakse Teil võtta spetsiaalsetesse katsutitesse, mis Teieni toimetatakse, ninakaaped saate võtta ise või võtab loomaarst steriilse tampooniga nina limaskestalt mõlemast ninakäigust umbes 1-2 cm sügavuselt.
Lisaks sellele täidetakse küsimustik, kus palutakse Teil vastata küsimustele Teie toitumisharjumuste, elustiili, reisimise, koduloomade ja kokkupuute kohta meditsiiniasutustega. Need küsimused on vajalikud selleks, et selgitada välja riskifaktorid antibiootikumresistentsuse väljakujunemiseks ja levikuks.

Mis saab edasi?
Pärast proovide laboratoorset uurimist ja antibiogrammi tegemist saate Teie ning Teie loomaarst analüüsitulemuste koopia ning lühikirjelduse leidudest, soovi korral ka esmased soovitused edasiseks tegevuseks. Peale proovide laboratoorset uurimist koostatakse kõigi uuritavate andmete põhjal andmebaas, mille analüüsimise järgselt töötatakse välja strateegiad antibiootikumresistentsuse leviku pidurdamiseks. Samuti saab kogutud andmete põhjal koostada Eestisse sobilikud antibiootikumravijuhised nii loomade kui ka inimeste jaoks.

Kui olete andnud nõusoleku uuringus osalemiseks, võetakse Teiega ühendust, saadetakse Teile roojaanalüüside võtmiseks vajalikud vahendid ning lepitakse kokku, millal saate koos koeraga tulla EMÜ loomakliinikusse proove andma (enda ja koera roojaproovid kaasa, ninaproovid võite võtta kohapeal ise või võtab loomaarst). Kui Teil ei ole võimalik kliinikusse tulla, lepitakse Teiega kokku mõni teine sobiv kohta ja aeg proovide andmiseks.

Tänutäheks uuringus osalemise eest ootab Teie lemmikut väike kingitus.

Kui olete nõus uuringus osalema, andke sellest palun teada e-posti aadressil birgit.aasmae@emu.ee, telefon 5132703 või piret.kalmus@emu.ee, telefon 5136247. Ka kõik uuringuga seoses tekkivad küsimused esitage palun samadel aadressidel.

Uuringu meeskond on ette tänulik Teie koostöö eest, Teie panus uuringusse on väga väärtuslik!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7