Viimati külastasid: Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 14:13


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: start ja finiš... natuke mõtlemist
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 29, 2010 16:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 10:25
Postitusi: 378
Ma algul ei mõelnud sellest kirjutada, aga kannatanud koera perenaine praegu väga mures... :(

Nii stardi nii finiš tsoonis tuleb olla väga tähelepanelik ja ettevaatlik. Jälgi, kui finiš ja start on samas kohas, ära mine stardile enne seda, kui eelmine paar läheb sellest tsoonist välja. Jälgi, kus sinu koer on ja mida teeb, kuni eelmine võistluspaar sinust mööda jookseb/läheb. Tihti on nii, et peale finiši koerajuht kiidab oma koera lõbusalt välja joostes ja ei näe, kedagi, kes seal stardima juba valmistub. Ja kui sa juba mõtetes oled ainult rajal ja oma koera ei jälgi, siis võib juhtuda, nagu Tartu tunnelite võistlustel juhtus. Läti pisike krants Tika peale enda jooksu sai pureda. Ok, koerake nagu jäi terveks, kuigi väike haav oli ka... Trennides järgmisel nädalal oli lõbus, nagu tavaliselt, seni kui ei jõudnud jälle võistlema Pärnu 26. juunil... Paljud meist on näinud seda koera Pärnus 8. mail ja Tartus tunnelite võistlustel... Koer oli lõbus ja kiire. Ja nüüd nägime ka 26. juunil Pärnus...
Vahe oli suur. Koer vaevalt sammudes läbis rada :( Koer kardab võistlusolukorda... Ja kas koera närvisüsteem on piisavalt tugev, et taastuda? Ei tea. Kas koera agility võistluskarjaar on läbi? Loodan, et ei ole ja lihtsalt perenaine liiga vara läks koeraga jälle võistlema. Usun, et saab oma treenerilt häid soovitusi.

Saan aru, et see oli ühest küljes lihtsalt õnnetus, aga see ju toimus stardi tsoonis... Ei tahaks ise oma koeraga sela olla sellel hetkel...

Ehk siis , oleme kõik tähelepanelikud ja ettevaatlikud. Ausalt ma ei kujuta ette, et ma finišeerides oskaksin korralikult ringi vaadata. Aga tean inimest kes oskab ja väga osavalt püüab oma koera peale finiši, et ta ei jookseks kedagi kinni püüdma :) Ehk siiski on kõik võimalik. Ja me kõik teame oma koerte omadusi.

Ma ei süüdista kedagi. Lihtsalt hoiatan, mis võib juhtuda. Mul isegi Kendži oli valmis naksata finišeeriva koera, kuna tahtis ise rajale. Ma sellest teadsin ja hoidsin.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: start ja finiš... natuke mõtlemist
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 14:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 18:00
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Kuna suvi on täis tihedalt võistlusi, kaasa arvatud mitteametlikke võistlusi, kus osaleb hulganisti A0 koeri ja omanikke, kellel võistluskogemus veel vähene, siis sooviksin jälle tõsta seda stardi ja finiši teemat. Lihtsalt pühapäeval Tuhalas, kus kohtunik järjekindlalt pani sellised rajad, kus start ja finiš samas "augus", sai minu vererõhk algajate võistluse ajal ikka mitu korda üle 600 tõusta.

Jälgime siis hoolikalt, kes stardib ja finišeerub enne ning pärast meid, veendume, et meie koerad ei ohustaks kedagi ega ülemäära sotsiaalsed koerad ei satuks mitte nii suhtlemisest vaimustunud koerte jalutusrihma piirkonda (see viimane märkus lendab ka näiteks minu isiklikku kapsaaeda).

Kui kaklushimulisel koeral kipub kaelarihm üle pea tulema (ja ma paraku ei usu, et see esimest korda elus juhtus), kasutame siis trakse või paneme hetkeks jalutusrihma ümber kere, et koer teistele turvaliselt oma puuri viia.

Alati saab starti kutsujat ja muid toimkonnaliikmeid informeerida oma looma eripäradest ja tekitada kasvõi tuttavatest inimestest turvatsoon ohupaikadesse. Tean, et päris mitmed isaste loomade omanikud seda nippi ka kasutavad ja olen neile väga-väga tänulik selle eest. Aga julgustaks inimesi veel rohkem selliseid abinõusid kasutusele võtma.

Proovime oma koeri ilma puurita mitte "parkida" stardi/finiši vahetusse lähedusse.

Usalda, aga kontrolli! Ja seda kogu aeg.

_________________
What you click is what you get!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: start ja finiš... natuke mõtlemist
PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2012 13:48 

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 09:30
Postitusi: 9
Veel üks finišinüanss... Minu koerale ei ole raja lõpus ootav rihm mitte niivõrd preemiaks, kui enda maandamise esemeks. Viimasel ajal on korduvalt juhtunud, et rihm kas ei jõua üldse finišisse, mistõttu jookseb adrenaliinist särtsuv koer stardikohta seda otsima ning häirib starti liikuvat koera, või hoiab rihma transportija seda enda käes ja koer ei saagi seda üles leida. Ka ühe võistluse jooksul on olnud rihma asukohas erinevaid variatsioone. Viimati röögatasin noormehele otse, et visaku rihm kohe maha!!! Endal oli ka pärast häbi, kuid mul ei ole sel hetkel aega mõelda ja viisakusväljendeid kasutada. Minu koera emotsioon ning rutiin on minu jaoks olulisemad.

Ehk et... Kuidas siis ikkagi on? Kas see on korraldajate suva või võiks eeldada, et rihm ka lõppu jõuab ning kuhu see seal lõpus jõuab. Või on see tegelikult igaühe enda mure?


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: start ja finiš... natuke mõtlemist
PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2012 15:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 12:11
Postitusi: 343
Asukoht: Tartu

_________________
"It´s kind of fun to do the impossible." ~ Walt Disney


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7