Viimati külastasid: Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 15:56


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 14:28 

Liitunud: Laupäev Juun 19, 2010 15:53
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Ei taha kellelgi suhtes ebaviisakas olla aga ma usun aastakümneid teenistuskoeri koolitanud ja kasvatanud inimesi kes koolitavad oma ringspordi koeri klikkermeetodil ning ütlevad, et 100% positiivsesse koolitusse uskujad omavad vähe kogemusi või tegelevad vaid konkreetset tüüpi koertega. Ma arvan, et agilityplats ei ole erand kogu muu maailma ja alade hulgas ning ka seal võib juhtuda, et koer lihtsalt näitab näppu ja valib mitte kuuletumise. Küll aga usun ma ka et rada joostes tehtud vead ei ole vähemalt enamasti koera vaid koerijuhi vead. Ja ajaks mil jõutakse platsilt ja isegi platsi äärest ära ei ole ühel või teisel juhul enam korrigeerimisest kasu. See on juba enda frustratsiooni välja elamine. Kahjuks tuleb tunnistada et been there, done that (mitte küll peale eksamit/võistlust vaid trenni, otse platsil ning mitte nii... värvikalt nagu siin teemas arutluse all olevas juhtumis aga olenemata sellest koera suhtes ebaausalt) ja on ikka kole häbi küll... Ehk annab koer andeks ja muu maailm ka kui inimene ennast parandab ja oma emotsioonid rihma otsa paneb.

_________________
If you´r not having fun, you´r not doing it right


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 14:55 

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 19:37
Postitusi: 243

_________________
If agility has been easy, they have called it obedience


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 14:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 18:00
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu

_________________
What you click is what you get!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 15:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 24, 2009 14:53
Postitusi: 160
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 16:08 

Liitunud: Teisipäev Apr 27, 2010 23:58
Postitusi: 93
Mina mõtiskleks lihtsalt karistamise üle, kuna erinevatest koolitusvõtetest ja eriti veel teenistuskoerte koolitamisest tean ma väga vähe . Ma ei usu, et keegi ometigi väidaks nagu oleks peale ebaõnnestunud sooritust hiljem kusagil koera peal füüsiliselt oma pettumuse väljaelamine kuidagi koolitusmeetodina käsitletav, olgu tegemist ükskõik kui karmikoelise teenistuskoera treenimisega kasvõi IPO MMiks?
Minu meelest on 98% juhtudest see nö karistus vaid inimese enda viha ja emotsioonide maandamine ja inimese enda rahustamiseks tehtud tegevus . On kõrvalt nähtud küll neid, kes oma teisi neljajalgseid mittesallivat koera iga kord raputavad ja maha suruvad ja röögivad ja siis on ise väga rahul sellega kuidas koera õige asja eest vajaliku karmusega karistatakse. No arvake ära, mis järgmisel korral toimub- koer käitub loomusunniliselt täpselt samamoodi ja inimene vaid tugevdab oma nö karistusvõtteid. Et kes see siin see loll siis nüüd on? Koer, kes käitub kaasasündinud instinkti ajel või inimene, kes oma ajuehituse tõttu peaks olema võimeline õppima ja tegema järeldusi , et lõplikult mõjuv karistus ei ole mitte koera surnuks raputamine vaid tasuks äkki hoopis ennetavaid meetmeid kasutada ja vältida konfliktiolukorra tekkimist. Ja väga edukalt kasutavad ennetavaid meetmeid mitmed meie agilitysportlased ning enamus ei aimakski, et tegelikult toimub pidev olukorra kontroll ja võimaliku jama ennetamine. Järelikult saab ka nii. Ja ma ei välista siinkohal, et õige karistamisega on võimalik ka instinktikäitumist väga edukalt alla suruda, aga keskmine koeraomanik ei oska seda mitte teha ja asi muutub väga kergelt koera väärkohtlemiseks.
Oman ka isiklikke kogemusi väga domineeriva emase landseeri ühiskonnakõlbulikuks kasvatamisega, kuid ma suudan täiesti ausalt tunnistada, et koera mahasurumine on inimese küündimatuse ja jõu näitamine olukorras, kus ta ei oska midagi muud teha, sest on valida, kas hüppad röökides koerale selga või vaatad pealt, kuidas koer oma territooriumile tunginud võõra koera ära sööb. Seda ei maksa nimetada karistuseks, pigem on see hädaabinõu, kuna muud ei oska teha. Sest karistus on see, millest õpitakse ja koer Ei SUUDA õppida oma tugevaid instinkte alla suruma.
Eespool küsiti, kuidas pealtvaataja vahet teeb, kas on karistamine või juba väärkohtlemine. Seda, et mingid asjatundjad koera kontaktile tagasi viskavad, ei oska kommenteerida. See, et koer pannakse ülehüpatud kontaktpinda uuesti tegema pole ju midagi taunitavat. Ei saa aru, kas selle kontaktile viskamise all peetakse silmas väikesekasvulise koera kaenlast kontaktile viskamist või mida?
Aga eks meiegi konnatiigi sportlased peame mõtlema, et kui me kusagil suurel rahvusvahelisel võistlusel koera kõrvu-või sabapidi starti sätiks või kaenlast rajale viskaks, võib meid oodata disklahv. Sest kohtunik võib oletada,et tegelikult me nt preventiivselt näpistame oma koera küljest v teeme talle muul viisil haiget tegeledes mingi ennetava hoiatusega stiilis `´ära unusta, et minu käes on võim ja kui sa kurat nüüd sigatsed, siis sa pärast alles saad“.. Eestis moodustame publiku ja ka korraldustiimi enamuses me agility harrastajad ise, aga kusagil suurel võistlusel huvitab korraldajaid ilmselt ka see , mis mulje spordialast jääb tavalisele pealtvaatajale..hea näide keskmisest pealtvaatajast on tuua omaenda vanema sugulase põhjal, kes sattus agilityvõistlusel nägema, kuidas üks agilitysportlane stardis oma kergejalgset maksikoera suht turja-ja seljakarvadest tõstest paika sättis. Antud koera puhul ei paistnud see minule kuidagi väärkohtlemisena, pigem oli aru saada, et inimene rahustab ülekeemisele kalduvat looma. Aga, mis te arvate, mida nägi tavaline pealtvaataja? Kuulen siiamaani kuidas ta minu koeri haletseb enne trenni v või võistlusele minekut, sest tema ju nägi ja teab nüüd, kuidas „sportlased“ oma loomi kohtlevad ja vaene kutsu ja nii ei tohi, koertele ei saa ju selline asi meeldida jne jne..

Natuke huunorinurgakesse: mina vajan ka ilmselt asjatundja abi, sest mina kipun ka tihti oma koeri inimlikustama:D Õnneks siiski positiivses võtmes, s.t. ma ei mõtle, et küll nad nüüd meelega sigatsevad ja täpselt aru saavad, mis pättust nad teevad, vaid pigem sedapidi, et tihtipeale on nad nii targad ja mõtlikud, et mulle tundub, justkui saaks nad täpselt aru kõigest, mida ma räägin ja siis me vastastikku vestleme...


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 16:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 16:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 00:15
Postitusi: 5
Asukoht: Tallinn

_________________
If it can't work cattle, it's just a dog!


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 16:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 12:11
Postitusi: 343
Asukoht: Tartu

_________________
"It´s kind of fun to do the impossible." ~ Walt Disney


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 16:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 17:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 24, 2009 14:53
Postitusi: 160
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 17:25 

Liitunud: Teisipäev Apr 27, 2010 23:58
Postitusi: 93
Ilmselt väljendasin ennast valesti. Oma postitusega pidasin silmas seda, et nagu ütles ka Lea, peaks karistus juba "by definition" olema selline asi, millest ka koheselt midagi õpitakse. Et kui ma oma koera sada korda "karistan", ehk siis niisama klobin ja koer igal järgneval korral täpselt samamoodi käitub, siis järelikult tegelen ma miski muu jamaga, mitte efektiivse karistamisega. Mida teha koeraga, kellele ka "telliskiviga pähe tagumine" suva on, peale ennetamise ja igal võimaliku juhul omaniku küljes hoidmise, seda ma tõesti ei tea. Ja ma pole ka väitnud, et olen kedagi ühiskonnakõlbulikuks kasvatanud, vaid ütlesin ,et osalesin selles protsessis jõu- ja ilunumbritega ja seega olen ka üsna selgelt aru saanud ,et kui inimene väidab peale kümnendat korda koera füüsilist nüpeldamist, et tema nüüd kasvatab ja karistab koera, siis ajab ta jama ja see tegevus on täiesti silmnähtavalt tulutu ja tegemist on juba väärkohtlemisega. Inimesed käivad selle "karistuse" definitsiooniga liiga vabalt ja jupijumalalikult ümber, küsimata endalt, kas ma nüüd tõesti ausalt kasvatan oma koera ja ta sellest midagi õpib või ma klohmin teda niisama oma enesetunde parandamiseks.

Ja tõesti vabandan Liina ees, kes loodetavasti ei loe nüüd igast järgnevast teemapüstitusest välja viiteid endale, sest teema, mis sai algatatud murest ühe toreda koera pärast, on üsna laiali driftinud...kuid minu jaoks näiteks on väga huvitav lugeda inimeste arvamusi ja väiteid ja eks selleks ju foorum ongi.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 17:54 


Üles
  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 18:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 23:11
Postitusi: 143

_________________
Whether you think you can or think you can't, you're right. (Henry Ford)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 18:28 

Liitunud: Neljapäev Nov 05, 2009 00:46
Postitusi: 15
Kuna ise kohal ei olnud ja midagi ei tea, siis seda ei kommenteeri. Järgnev teemaarendus on huvitav.
Kasutasin oma tervuplika Rica peal noorena rajal ülekeemise tõttu negatiivset karistust - ehk et rada jäi katki. Samas kui ta rajal ülekeemise tõttu mulle hambad sisse lõi, siis järgnes sellele absoluutselt postiivne füüsiline "karistus". Tõsi, 2 juhtumit vist oligi, need ei sattunud ka ilmarahva silma alla.
Samas noorena tal oli komme "teiste koertega mitte läbi saada", praegugi on, aga ta väljendab seda teisiti kui ründamisüritusena. Olen ennast halvasti tundnud seda käitumist võistlusplatsi ääres korrigeerides, teades, kuidas osa rahvast võiks reageerida, aga tegemata ka ei jätnud, sest muidu on eelnev mahavisatud vaev.
Praeguseni pole Rica kaklusi alustanud ning talub kenasti teiste koertega vajadusel ka külg-külje kõrval olemist, sest mina ütlen nii ja need on meie reeglid. Kui kipub olukorrast välja minema (humoorikalt siis "unustama ennast"), siis piisab tavaliselt köhatusest ja kõik on korras.
Samas on meil mängulaadne tegevus, mis ka võiks kõrvaltvaatajale "jama" või "väärkohtlemise" alla kirja minna - nimelt selline näpistamise-sikutamise mäng, millega saab tal kiiresti mängulise tuju ja pisut "keemist".
Mul on eredalt meeles halvustavad pilgud, kui ma oma vana-inglise lambakoeraga enne SK võistlust "vestlesin ja sügavalt silma vaatasin", aga ma tegin seda, oh õudust, habemest kinni hoides.
Aga Eesti Meistrivõistlustel meid aitas käsklsu "ei" viimasel tõkkel, mille ta oleks valepidi hüpanud. Saime küll tõrke, aga jäime disklahvita :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 19:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 15:49
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 01, 2010 20:55 

Liitunud: Laupäev Juun 19, 2010 15:53
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Näed, Lea, siis me saame mõlemad üksteise vastuste üle naerda ja kõigil tuju hea :lol:

Ma kusjuures kaugeltki ei arva, et koer külmalt kalkuleerib, et teeks nüüd mingi sigaduse. Ma üldiselt olen koerte inimlikustamise poolest küll väga vähe tuntud (mul tõusevad ihukarvad püsti kui keegi jälle tuleb seletama kuidas tema koer talle kätte maksab vms) ning just selle pärast ma ka leian, et väljakutsuva käitumisega (koera mõistes) tuleb tegeleda vastavalt. Mitte keegi ei pane mind uskuma, et kui karja liige juhi peale uriseb sest too tema magamiskohast mööda läks, siis juhthunt läheb mõtlema millise nämmama kommi ma leian. Sellise käitumisega tegeletakse konkreetselt ja ühemõtteliselt ning kuna seda teatakse, siis on ju loogiline, et ei üritatagi. Korrigeerimine ei ole a.la "ma sulle, risule, alles näitan" jalaga näkku, rusikaga makku vaid lihtsalt "käsk on vanem kui meie" eesmärgile vastavuses oleva tugevusega kohane karistus. Vahet ju ei ole, kas sa oled sa pommikoer või lihtsalt lemmikloom. Käsku eirav kodukoer on auto alla jäädes sama surnud kui pommikoer kes plahvatuses otsa saab.

Maha surumine on minu arvates suht mõttetu üritus. Üldiselt see lihtsalt lõhub omavahelist usaldust (vähemalt nii palju kui ma olen näinud ja kasutanud) ja soovitud mõju ei oma. Mul on koeraagressiivne koer. Mis mõjub on kontaktikäsk või keeld teist koera vaadata. Korrigeeritakse käsu eiramise eest.

Asi ei ole päris nii lihtne, et ainult professionaalid peaksid korrigeerimist kasutama. Sellisel juhul ei tohiks suurem osa koeraomanikest üldse väga paljusid koeri endale võttagi aga kõik ei taha endale cavalieri. Mõni inimene tahab endale doberit. Mõni tahab taksi. Mõni tahab am. bulli. Ning kui see koer algajale koeraomanikule väljakutse esitab (a.la uriseb kui omanik tema pesast mööda kõnnib) siis reaalselt tehakse midagi, mitte ei anta koerale taganemisega mõista, et ta ongi hullult kõva tüüp ja omanik on siin tema kummardamiseks-ümmardamiseks. Selliseid koeri on nii palju ja viimane asi mida on vaja, et keegi koera asja eest mõistlikult korrigeerimist hakkab väärkohtlemiseks pidama. Varjupaigas tuleks siis hoobilt magama panna suur osa koeri, kes oma piire kompavad. Varjupaika satuvad koerad pidevalt põhjusel, et ei ole osatud neid kasvatada ning inimesed ei saa enam hakkama. Mõnikord ei olegi rohkem vaja kui paar konkreetset korrigeerimist. Hiljuti sai arutatud antud teemat (mitteametlikult) ka teistes varjupaikades töötavate inimestega ning nende (minu omadest märksa suuremad) kogemused räägivad sama.

Küll aga võiks ära kaduda juhtumid kus koolitaja algajal koeraomanikul kelle koer on keskkonnast nii häiritud, et ei tee ega tahagi midagi teha (koera jaoks võõrast ja uut kusjuures), soovitab koera sundida millegi tegemisele öeldes, et koer esitab talle väljakutset. Ja pärast on probleem, et koer "närtsib" ära ja uimab ringi...

_________________
If you´r not having fun, you´r not doing it right


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 14:44 

Liitunud: Reede Nov 13, 2009 16:40
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Siin kuskil eemal oli vist Birjo kirjutatud postitus, kus tõi välja, et koer ei ole süüdiv. Ja sinnasamma, et kui omanik arvab, et koer teab, et ta midagi teha ei tohi, siis on omanik vaimuhaige. Eks vaateid on erinevaid. Selle esimese osaga olen nõus, teisega kohe kindlasti mitte. Mõned koerad on üldistamises tugevamad kui teised, aga lõppude lõpuks on igale koerale selge, et mõned asjad EI ole soovitud ega lubatud.
Mul pole positiivse koolitamise vastu mitte midagi. :) On inimesi, kel on kannatust ja tahtmist klikkida iga õiget asja ja samas naerda kõigi "valede" asjade üle, mida koer teeb. Mul ei ole seda kannatust ning tahtmist ja minu isikliku arusaama kohaselt on kõige parem koolitusmeetod see, kus karistamine on olemas, aga teatud kohtades ja õiges tasakaalus.
Valele takistusele lukustumise koha pealt... Alfie lukustub küll, eriti tunnelite peale. ;) Ka juhtudel, kus ma ise pole tunneli läheduseski ja ta hoopis mujale kutsun, ka kehaga. Ta ei vaata ka mu poole, vaid lihtsalt läheb. Võin kunagi üritada linti võtta. :)

_________________
... ehk tegelikult Maria ja Alfie. :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 03, 2010 15:09 

Liitunud: Teisipäev Apr 27, 2010 23:58
Postitusi: 93


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 05, 2010 18:49 

Liitunud: Laupäev Juun 19, 2010 15:53
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu

_________________
If you´r not having fun, you´r not doing it right


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 13:30 

Liitunud: Teisipäev Apr 27, 2010 23:58
Postitusi: 93
Kuna eelmine postitus oli vist eelkõige mulle suunatud, siis täpsustan veel, et väljendite "klohmimise", "välja peksmine" jne all ei pea ma silmas mitte kõiki klikkerkoolitusest ( :OT: mitte esimest korda hakkab mulle tunduma, et kõik klikkerkoolitust efektiivseks meetodiks pidajad on paljude jaoks veidike üleolevalt automaatselt klassifitseeritavad kui iga füüsilise puute peale endast väljuvad õrnhinged ja hobulausujad :P ...tõe huvides ütlen, et isiklikult puutun klikkerkoolitusega kokku vaid agilitys kontaktpindade õpetamisel, kus meetod tundub toimivat) erinevaid koolitusvõtteid, vaid koerale karmi füüsilise noomituse tegemist hetkel, mil see on ilmselgelt juba hilinenud, liiga abstraktse asja eest või muul viisil ebaõiglane ja kantuna inimese emotsioonipuhangust.Tuues näiteid agility vallast, siis a la - täna jooksis koer raja poole aeglasemalt kui tavaliselt ja saab selle eest peksa...või saadan ise koerale segaseid signaale rajal ja pärast karistan koera omaenda vigade eest jne jne.
Korrigeerimine ja karistamine on ju väikse sisulise erinevusega asjad. Korrigeerimine peaks automaatselt tähendama ka seda, et koer saab suunatud selleni, mis on õige tegevus, ehk siis korrigeeritud...karistamine ei õpeta ilmtingimata koerale seda, mis on soovitav tegevus, vaid on tagajärg vale tegevuse eest...seega peaks korrigeerimine olema juba iseenesest tunduvalt efektiivsem, kuna õpetab ka koerale, kuidas õigesti teha. Mõnikord on ilmselt raske aru saada, kas tegeletakse korrigeerimise või karistamisega, aga läbiv joon mõlema asja puhul peaks olema, et ASJA EEST JA ÕIGLASELT JA EBAVAJALIKU VÄGIVALLA JA EMOTSIOONIDETA.
Korrigeerimist asja eest (sealhulgas ka füüsilist) ei pea ma klohmimiseks ja ei arva, et alati saab leebe koolitusega hakkama ning koer võib inimese peale jalga tõsta ja hambaid näidata ning sobiv kasvatusmeetod peaks olema vorsti puistamine iga kord kui peni otsustab, et OK, täna ma su peale ei kuse.
Väljendit ´´keskmist näppu näitama´´ kasutasin muide hoopis mina isea ise vist hoopis esimesena oma koera kirjeldades :lol:


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: agility eetika ja koera väärkohtlemine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 19:41 

Liitunud: Laupäev Juun 19, 2010 15:53
Postitusi: 20
Asukoht: Pärnu
Siis me oleme ju üsna ühel lainel tegelikult :)

Mina jällegi kasutangi oma koerte koolitamisel ainult klikkermeetodit :lol: Võibolla pisut teisel kujul kui harjutud on aga aluspõhimõtted on samad. () Korrigeerimine-karistamine tuleb hoopis hiljem, siis kui koer on asjad kõik korralikult selgeks saanud. Oma aastasega ei ole koolituses seda siiani kordagi kasutanud ja ta on nii motiveeritud, et loodetavasti ei juhtu seda niipea.

_________________
If you´r not having fun, you´r not doing it right


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7