Viimati külastasid: Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 02:29


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2012 17:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn
EKL KKKs on algatatud Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmisprotsess. Dokument on koos parandusettepanekutega nähtav GoogleDocs'is üleval.

https://docs.google.com/document/d/1U23 ... ukzKk/edit

Parandusettepanekud on oodatud nii siia foorumisse kui ka minu meiliaadressile (piret.reinsalu ät gmail.com)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2012 18:27 

Liitunud: Reede Sept 24, 2010 08:58
Postitusi: 8
Esmapilgul jäi silma võistlusraamatut puudutav: kui raamat koju ununenud, siis osaleda ei saa - mina suhtuks leebemalt. Võistleja võiks ikka osaleda kui ta nii otsustab ja muretseb ise oma saamata tulemuse pärast.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2012 21:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 12, 2012 11:03 

Liitunud: Reede Sept 24, 2010 08:58
Postitusi: 8
Olen korraldajana kahjuks kokku puutunud selle variandiga, et võistlusraamat on koju ununenud. On läinud selles mõtteks õnneks, et jooksu tulemused on osutunud viltsaks ja koerajuht pidanud neid sisse kandmise mõttes ebaolulisteks. Vastasel juhul ma ei tea kes, kust ja millal neid oleks pidanud hankima (protokolli on nad alati tõepoolest saanud). Kui nüüd uute reeglite järgi sellist paari võistlema ei saa lubada, siis mida teha osavõtumaksuga ja kuidas lohutada võistlejat kellel on olnud üsna kaalukad kulud. Ehk on tal siiski võimalus tulemus Kennelliidust takkajärgi hankida?


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 12, 2012 17:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn
Jah, sellest ma sain aru, et sa mõtlesid olukorda, kus võistlusraamat koju ununeb.
Ainult, et sinu skeemi kohaselt (võistlusraamat täidetakse tagantjärgi EKLis) tekib lisatööd inimestele, kes võistlusraamatu kojujätmisega kuidagi seotud pole. Eks EKLis peab ju ka keegi reaalselt seda võistlusraamatut siis täitma ja enne veel ka andmeid kontrollima jne. Lisaks võib tekkida olukord, kus võistlusraamatu kaasavõtmise meelespidamise nimel ei tehta enam pingutusi - "ah, kui jäi maha, siis jäi, kui tuleb ilus tulemus, käin pärast EKList läbi" mentaliteedi tekkimine viib sinnamaani, et võistlusraamatud ja EKL andmebaas räägivatki eri koerte sooritustest erinevat juttu. Ehk meil tekib küsimus, et kas seda võistlusraamatut siis üldse vaja on!
Kui nüüd kuludest rääkida, siis ka EKLi võistlusraamatusse tulemuste sissekandmiseks sõit võib suht kulukaks kujuneda. Seega, minu arust on loogiline, et võistluseks olulise elemendi (ehk vet.passi, võistlusraamatu, koera :P ) mahaunustamise kulud kannab see, kes nimetatud elemendid maha unustas. Samuti ei tagastaks ma eelnimetatud põhjusel võistlusmaksu.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2012 21:42 

Liitunud: Neljapäev Nov 05, 2009 00:46
Postitusi: 15
Mina olen üks tüüpilisemaid "ilma võistlusraamatuta võistleja" vist :ups: Ma elan keskeltläbi kolmes kohas oma penidega ja vet.passid on mul alati kotis, aga võistlusraamatu formaat seda koguaeg kaasas vedada ei lase... seega on olukordi, kus mul tõesti pole võistlusraamatut olnud. Olen väga tänulik, et olen siiski osaleda saanud. Mul on vist üks üsna hea tulemus ka olnud, aga kuna pole raamatut olnud, siis nii ongi, et "vist on olnud".
Kui läheks hääletamiseks, siis ma hääletaksin päris kindlasti võistlusraamatute kaotamise poolt või selle poolt, et kui omanik tahab, siis võib ta vabatahtlikuse alusel seda "arveraamatut" pidada. Samas saab seda kodus arvutis Exceli tabelis sama hästi teha, ainuke asi, et ei peaks silm punnis peas mäletama agilityplatsile ootama jäämist, et see õnnetu raamat ka kätte saada. Võistlusraamatul on iva minu personaalse arvamuse kohaselt ainult välisvõistlustel käimise koha pealt ja välisvõistlejatel siin käimise puhul. Muidu piisaks registrist küll ja veel.
Ma usun, et kui mul ükskord ometi on stabiilne elu ja tuleb midagi välja plaanist "homme hakkan korralikuks", siis ilmselt oleksin PiretR-iga ühte meelt, et rahaliselt karistada neid udupäid, kes vahel raamatu koju unustavad. Hetkel aga räägiksin udupeade postitsioonilt, et neil kasvõi lubada teha kallist treeningut ja õnnestumise korral kohtunikuga ikka pildi peale lubada, isegi kui see hea tulemus raamatu puudumise tõttu MMi meeskonna arvestusse siis ei lähe vms.


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2012 21:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 14, 2009 14:47
Postitusi: 166
Asukoht: Tallinn
Pidasin silmas seda andmebaasi http://sportkoer.com/prox/search.php. MMi punktid ja arvestus on natuke miskit muud :)


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eksamite ja võistluste korraldamise eeskirja muutmine
PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2012 22:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 13, 2009 12:11
Postitusi: 343
Asukoht: Tartu
Võistlusraamatu kaotamine kindlasti hääletamiseni ei lähe, seda teemat pole mõtet eriti tõsiselt arutadagi.
Raamatu nõue on kõigis senistes Eesti eeskirjades sees olnud ja jääb ka järgmistesse versioonidesse. Seda kasvõi sellepärast, et nii on ka FCI eeskirjades ja raamat on kasutusel igalpool mujal maailmas.

Korraldajatele jääb see võimalus eeskirjadest mitte kinni pidada, silm kinni pigistada ja raamatu unustajad võistlema lasta. Kontrollida on seda keeruline ja vaevalt et keegi ka kontrollimisest nii väga huvitatud on, kui just EKL vaatlejaid millalgi tulevikus võistlustele ei tule.


Isiklik kogemus on, et elus tuleb kõike ette - olen lauas olles mõne inimese ilma raamatuta võistlema registreerinud, olen transportinud mitmel ja mitmel korral tuttavate raamatuid ühest linnast teise, olen ise enda raamatule poolelt teelt tagasi koju järgi sõitnud. Rääkimata sellest juhusest, kui MM-ile sõitja raamatut on kaugele maale järgi organiseeritud.

_________________
"It´s kind of fun to do the impossible." ~ Walt Disney


Üles
Eemal Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Hüppa:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
phpbb.ee 3.0.7